BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Ticari Bilimler Fakültesi

 

Erasmus

Başkent Üniversitesi, bünyesinde bulundurduğu Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü ile uluslararası kurum ve kuruluşlarla etkin iletişim sağlamakta ve gerekli çalışmaları yürütmektedir. Eğitim alanında Avrupa Birliği ülkeleri ile işbirliğinin sağlanması amacıyla Üniversitemiz Avrupa Birliği Avrupa Komisyonu’na başvuruda bulunmuş ve 1 Kasım 2004 tarihinde “Erasmus University Charter”ı alarak öğrenci ve öğretim elemanı değişimlerine başlamıştır.

Edindiği tecrübeler doğrultusunda daha geniş alanda uluslar arası eğitim faaliyetlerini sürdürebilmek amacıyla, “Extended Erasmus University Charter”a dâhil olmuştur. Bu sayede öğrencilerimiz Avrupa Birliği ülkelerinde değişim programlılarına katılarak tecrübe kazanmalarının yanı sıra staj yaparak kuramsal bilgilerini uygulamaya dönüştürme olanağı da sağlanmıştır. Başkent Üniversitesi Erasmus Programı kapsamında 23 Avrupa Birliği üyesi ülke ile 35 alanda toplam 110 adet ikili anlaşma imzalamıştır.

Erasmus ile ilgili tüm işlemler ve merak ettikleriniz için uik.baskent.edu.tr adresini ziyaret edip üst menüden Erasmus sekmesine tıklayınız.