BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Ticari Bilimler Fakültesi

 

Dekandan


 

Prof. Dr. Halil SARIASLAN

 

2000"li yıllarla başlayan bilim çağı, insan kaynaklarının yetişmesinde önemli roller üstlenen üniversitelerin de misyon ve vizyonlarının yeniden tartışılmasına, eğitim sistemlerinde değişimler yapılmasına neden olmuştur.

Üniversite eğitiminin etkinleştirilmesine yönelik gerçekleştirilen değişimler, yeni, çağdaş ve toplumsal gereklere daha uyumlu bazı eğitim modellerini ortaya çıkarmaktadır.

Bu bağlamda, örneğin öğrencilerin eğitim konularıyla doğrudan ilgili sektörlere yönelik bilgilerle donatılmaları,  işletmelerde uygulamalar yaparak daha iyi öğrenmelerine ortam hazırlanması,  onların hatta sektörle iç içe yetişmeleri, özellikle sosyal bilimler alanında uygulanan çağdaş programlarda gözlemlenen en önemli gelişmelerdir.

Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi de bu gelişmeleri dikkate alarak 2000"li yıllarda, önce "Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu" adıyla 4 yıllık lisans eğitimine başlamıştır.

2004 yılında da Bakanlar Kurulu Kararı ile Fakülteye dönüştürülerek

  • Bankacılık ve Finans Bölümü

  • Muhasebe ve Finansal Yönetim

  •  Sigortacılık ve Risk Yönetimi

  • Turizm ve Otelcilik

  • Uluslararası Ticaret ve

  • Yönetim Bilişim Sistemleri

Bölümleri ile ülkemiz için son derece önemli ve gelişme gösteren, dolayısıyla uzman eleman arayışı her geçen gün artan söz konusu sektörlerin ihtiyacı olan yetişmiş uzman bireyler yetiştirme misyonunu en iyi şekilde sürdürmüş ve de sürdürmektedir. Bu konuda iddialıyız… Bu iddiamızın kanıtları ise;

Konusunda uzman eğitim kadromuz,

Engin bilgi ve deneyimlerinden yararlandığımız sektör temsilcileri,

İşletmelerde eğitimle birlikte gerçekleştirdiğimiz uygulama stajları ve

Her şeyden öte istihdam konusunda zorluk çekmeyen MEZUNLARIMIZDIR.

Bu konularda her türlü bilgiye Fakültemizin elektronik sayfasına bağlanarak, telefonla bizlerle iletişim kurarak veya bizi ziyaret ederek, ulaşmanız mümkündür.

Unutmayınız…

DOĞRU KARAR VEREBİLMENİZ İÇİN ÖNCE ARAŞTIRMANIZ GEREKİR.

AMACIMIZ DOĞRU KARAR VERMENİZE DESTEK OLABİLECEK

ARAŞTIRACAĞINIZ TÜM BİLGİLERE ULAŞMANIZI SAĞLAMAK,

SİZİ AYRICALIKLI KILACAK SEÇİMİNİZE YARDIMCI OLMAKTIR.

EN KISA SÜREDE GÖRÜŞMEK ÜZERE…