BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Ticari Bilimler Fakültesi

 

Kampüs Hayatı

KAMPÜSTE YAŞAM

Tarihçemiz

 Başkent Üniversitesi, ülkemizin nitelikli yükseköğrenim kurumlarına olan ihtiyacına cevap vermek amacıyla, “Türkiye Organ Nakli Yanık ve Tedavi Vakfı” ve “Haberal Eğitim Vakfı” ile birlikte Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Haberal tarafından 1993 yılında kurulmuştur.

Eğitim Anlayışımız

 Öğrenmenin sürekliliğine inanan Başkent Üniversitesi, eğitimde kaliteyi hedefleyen, sürekli yenilenen ve değişime açık bir yapı ile öğrencilerine, “öğrenmesini öğreten” bir eğitim öğretim sağlar.

Yurtlar

 Üniversitemiz Bağlıca Kampüsü’nde kız ve erkek öğrenciler için 3 blok halinde öğrenci yurtları bulunmaktadır. Çift kişilik olmak üzere toplam 500 yatak kapasitesine sahip yurtlardaki odalarda banyo, lavabo ve tuvalet bulunmaktadır.

Yemekhane/Kafeterya/Pastane

 Başkent Üniversitesi’nin çeşitli yerleşkelerinde bulunan yemekhanelerinde ve kafeteryalarında tüm öğrencilerin yemek ihtiyacı karşılanmaktadır.

Spor

 Sağlık Bilimleri Fakültesine bağlı Spor Bilimleri Bölümü eğitiminin yanı sıra Başkent Üniversitesi’nde Spor Merkezi Koordinatörlüğü bünyesinde öğrencilerimiz hemen her spor branşında spor yapma olanağı bulmaktadırlar.

Sağlık

 Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü’ndeki yurtlar binasında yer alan Öğrenci Sağlık Merkezi’nde tüm öğrencilerimize 24 saat ve ücretsiz sağlık hizmeti verilmektedir.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik

 Üniversitemiz bünyesinde bulunan Psikolojik danışma ve Rehberlik Merkezi (PDRM), öğrencilerimizin üniversiteye ve çevreye uyum sağlamalarına yardımcı olmak ve bireysel sorunlarına çözüm bulmak amacıyla kurulmuştur.

Ulaşım

 Başkent Üniversitesi’nin şehir merkezindeki çeşitli birimlerine ve Bağlıca Kampüsü’ne ulaşmak için düzenli olarak servis hizmeti sunulmaktadır.

Kütüphane

 Üniversitemiz kütüphanesi; eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin gerçekleşmesinde birinci derecede görev yapan ve bunun için gerekli bilgiyi ve bilgi kaynaklarını bünyesinde toplayıp, kullanıcıların hizmetine en iyi şekilde sunmaya çalışan bir merkezdir.

 

Kampüste Yaşam